
Nechte si poradit našim testem 15 nejlepších osobních vah Přinášíme vám test + porovnání těch nejlepších osobních vah v roce 2023
- Šetřete peníze, čas a nervy při hledání nejlepší osobní váhy.
- Na základě nezávislého hodnocení spotřebitelů zvolte nejvhodnější osobní váhu s nejlepším poměrem cena – kvalita.
- Po výběru nejlepší osobní váhy zjistěte, kde se dá koupit nejlevněji.
Vítěz testu spotřebitelů roku 2023
Lidovka
Beper 40821
Osobní váha Beper 40821:Pokud chcete sledovat svou hmotnost, ať už kvůli doporučení lékaře, nebo svým vlastním cílům, určitě by vám …
Více info zdeCena: 419 KčZlatá střední cesta
Siguro SC-S451B Smart Body Coach
Osobní váha Siguro SC-S451B Smart Body Coach: Osobní váha Siguro SC-S45 Smart Body Coach Díky diagnostické osobní váze Siguro SC-S45 …
Více info zdeCena: 999 KčVítěz testu
Imetec 5827
Osobní váha Imetec 5827:Pokud potřebujete sledovat svou hmotnost, ať už z důvodu doporučení lékaře, nebo svých vlastních cílů, určitě oceníte …
Více info zdeCena: 1 499 KčPro náročné
Tanita RD 545 HR
Osobní váha Tanita RD 545 HR: Chtěli byste si udržet svou váhu? Osobní váha Tanita RD 545 HR vám se vším …
Více info zdeCena: 11 990 KčMá jen vážit nebo měřit i tuk?
Pokud vám stačí opravdu jen, aby váha vážila, koupíte přístroj za několik stovek a budete jistě spokojení. Jediné, o čem se budete muset rozhodnout je, zda chcete váhu mechanickou nebo digitální. Tedy takovou, kde se váha ukazuje na ručičkách nebo váhu s displejem?
Přemýšlejte také nad velikostí váhy, tak abyste se na ní vešli. Hovořím zejména o lidech, kteří mají velké nohy. Je nutné, abyste si dokázali na váhu stoupnout celými chodidly. Design musí jít v tomto případě určitě stranou. Důležitá je dostatečná velikost.
Určitě byste měli také vědět, zda chcete, aby váha měřila úplně přesně, nebo vás stačí přibližná hodnota. Nejpřesnější váhy váží na sto gramů. Nezapomínejte ani na nosnost. Ta je důležitá hlavně u obéznějších lidí. Některé váhy mají nosnost do 150 kilogramů. Pro většinu lidí je to dostačující, existují však také osobní váhy do 250 kg.
Pokud si vyberete přístroj, který bude mít více funkcí, podívejte se také, jak snadno ho lze využívat. Je důležité, aby manipulace byla snadná a informace se zobrazovali na velkém čitelném displeji. Chytrá osobní váha by měla být schopna si zapamatovat až dvanáct uživatelů. Na to si dejte pozor, zejména pokud máte početnější rodinu.
Nejlepší osobní váhy podletestu spotřebitelů v roce 2023
Chytré funkce osobní váhy
Osobní váha vám kromě vážení může ukázat spoustu dalších informací o vašem těle. Některé váhy dokáží změřit svalovou hmotu. Přístroj tuto informaci vypočítá na základě váhy, výšky, věku a pohlaví. Měření tedy není úplně přesné, je třeba ho brát s rezervou. Běžná je asi 5% odchylka. Pokud chcete, aby bylo měření co nejpřesnější je nutné pár hodin před měřením nejíst a nepít, ženy by neměly měření podstupovat v době menstruace. Den před měřením byste navíc neměli pít alkohol ani kofeinové nápoje. Navíc není vhodné, abyste den dopředu podávali velké sportovní výkony.
Chytrá váha vám změří i tuk v těle. Tedy ne ten podkožní, ale viscerální. Jde o tuk, který je více škodlivý než podkožní. Měření samozřejmě opět není nikterak přesné. Pokud chcete přesné měření, musíte se objednat k lékaři.
Kromě tuku vám osobní váha může změřit i vodu v těle. Je známé, že lidské tělo je asi z 55% tvořeno vodou a poměr vody v těle se během života mění.
Chytré zařízení vám umí zobrazit také hmotnost kostí ve vašem těle. Jako všechny předchozí údaje je samozřejmě i tento pouze organizační. Odchylka je velmi pravděpodobná.
Užitečnou funkcí může být měření BMI. Tu si však samozřejmě můžete snadno vypočítat sami. Stačí váhu člověka v kilogramech vydělit výškou v metrech na druhou. Výsledek může být zkreslený hlavně u sportovců, kteří mají těžší svaly.
Existují samozřejmě i další funkce jakou jsou metabolický věk nebo bazální metabolická spotřeba.
nejlevnější a nejlepší osobní váhy do 1000 Kč
Druhy osobních vah
Digitální osobní váha čtyřbodová
Jde o přesné váhy, které mají čidla umístěné na rozích. Díky tomu se eliminuje nestejné zatížení.
Digitální osobní váha jednobodová
Tyto váhy mají na měření pouze jedno čidlo uprostřed. Jednobodové váhy mají velkou nosnost, ale kromě osobní hmotnosti nezměří nic víc.
Digitální osobní váhy s mechanickým jádrem
Váhy jsou sice digitální, ale váží mechanickým způsobem. Vážení je tedy nepřesné, stejně jako u mechanických vah. Rozdíl je akorát v tom, že váhu neukazuje ručička, ale digitální displej.
Multifunkční osobní váha
Tato váha v sobě obsahuje počítač. Právě tyto váhy dokáží kromě tělesné hmotnosti vypočítat i další informace, které jsou zajímavé nejen pro sportovce a ženy, které chtějí držet dietu. Některé multifukční váhy jsou navíc mluvící. Váha většinou hovoří hned několika jazyky včetně češtiny. Pořizovací cena mluvící multifunkční váhy je samozřejmě poměrně vysoká. Nečekejte cenu pod 1500 Kč.
Solární osobní váha
Zatímco většina osobních vah je napájena akumulátory, existují i váhy, které jsou napájené pomocí slunečního svitu. Pokud vám však domů nesvítí sluníčko, nemusíte zoufat. Váha totiž dokáže čerpat energii i z umělého světla.
Jak se správně vážit?
Může se zdát, že na vážení opravdu nic není. Pokud však chcete opravdu zhubnout, je nutné i při vážení dodržovat. První pravidlo, které je dobré si pamatovat, je nevážit se každý den. Je jasné, že váha během dne kolísá. Záleží také na stravě i na sportovních výkonech. Proto je navíc důležité vážit se v pravidelnou denní dobu. Tedy vždy buď ráno, nebo večer. Ideálně také ve stejném oblečení, tedy buď v pyžamu či spodním prádle. Pokud se tedy nevážíte naprosto nazí. Ideální je vážit se dvakrát do měsíce. Pokud se vám to zdá málo, můžete se vážit každý týden.
Častější vážení však nemá žádný význam. Při vážení dbejte na to, aby váha stála na pevném a rovném povrchu. Ženám se doporučuje nevážit se během menstruace, kdy díky hormonům může váha stoupnout.