image

Nechte si poradit naším testem 15 nejlepších bezpečnostních zábran k postýlce Přinášíme vám test + porovnání těch nejlepších zábran k postýlce v roce 2023

  • Šetřete peníze, čas a nervy při hledání nejlepší zábrany k postýlce.
  • Na základě nezávislého hodnocení spotřebitelů zvolte nejvhodnější zábranu k postýlce s nejlepším poměrem cena – kvalita.
  • Po výběru nejlepší zábrany k postýlce zjistěte, kde se dá koupit nejlevněji.

Jak koupit nejlepší zábranu na postýlku pro vaše dítě

Ujistěte se, že vaše dítě z postele nespadne.

Blíží se druhé narozeniny vašeho dítěte – možná je čas přemístit jej z postýlky do velké postele. Pro malé děti se používá u postele zábrana, známá také jako bezpečnostní zábradlí nebo chránič, aby se snížilo riziko a stres z pádu, čímž se pro dítě zajistí bezpečnost a pro nás ostatní klid.

🥇 Vítěz testu spotřebitelů roku 2023

Na co se při výběru zaměřit

Vhodnost postele

Zkontrolujte, na jaký typ postele (kompletní nebo roštová postel) plánujete zábranu připevnit. Ne všechny jsou vhodné pro všechny typy postelí – před nákupem to důkladně zkontrolujte.

Mezery se mohou stát pastí

Zábrana by měla být bezpečně připevněna k posteli, proto hledejte tu, kterou lze dobře ukotvit a nevzniká tak prostor, kde by mohlo dítě uvíznout. Nechcete, aby pohyb vašeho dítěte vytvářel mezeru mezi postelí a matrací, do které by se mohlo případně zaseknout.

Skládání

Mít možnost sklopit zábranu se může hodit, a to jak z hlediska snadnosti použití, tak z hlediska estetiky. Ujistěte se však, že mechanismus pro sklopení zábrany nemůže být ovládán dítětem.

Materiál

Zábrana postele by měla být převážně vyrobena ze síťového materiálu, aby zajistila dobré větrání v případě, že se k ní dítě převrátí čelem. Zábrany postele, které mají síťový materiál, mají také oblasti, kde je materiál pevný a nepropustný. Tyto oblasti (obvykle po stranách zábrany) jsou místa, do kterých se může dítě převrátit. U produktů pro novorozence, jako jsou koše, považujeme prodyšnost za hlavní problém. Jak již bylo řečeno, zábrany na postele jsou určeny pro batolata, pro které prodyšnost není tak důležitá jako pro novorozence – batolata jsou lépe schopná se probudit a otočit se, pokud je jejich dýchání omezené.

Nejlepší bezpečnostní zábrany pro děti podle výsledků testu spotřebitelů v roce 2023

4 nejdůležitější bezpečnostní problémy, na které je třeba si dát pozor

I když chrání dítě před pádem, zábrany na postele mohou i ublížit. Přestože jsme testovali několik zábran, které byly v pořádku, ve skutečnosti jsme nenalezli jedinou, kterou bychom mohli plně doporučit, takže zvažte následující body:

  1. Pohyb dítěte při spaní by mohl vytvořit mezeru mezi zábranou postele a matrací, což způsobí pád nebo zachycení dítěte v mezeře, pokud zábrana není bezpečně připevněna.
  2. Pokud je zábrana umístěna příliš blízko hlavy, mohlo by dojít k zachycení hlavy mezi zábranu a lůžko nebo stěnu.
  3. Snadno přístupné mezery u skládacích lůžek mohou představovat riziko pro malé dětské prsty.
  4. Dítě by se mohlo zranit, kdyby se pokusilo vylézt přes zábranu z postele.

nejlevnější a nejlepší bezpečnostní zábrany pro děti do 1500 Kč

Ohodnoťte tento příspěvek!
0/5 (0)

Kateřina Vachová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *