image

Nákupní poradce + recenze TOP 15 produktů + test spotřebitelů Přinášíme vám test + porovnání těch nejlepších nosítek pro děti v roce 2024

 • Šetřete peníze, čas a nervy při hledání nejlepšího nosítka pro děti.
 • Na základě nezávislého hodnocení spotřebitelů zvolte nejvhodnější nosítko pro děti s nejlepším poměrem cena – kvalita.
 • Po výběru nejlepšího nosítka zjistěte, kde se dá koupit nejlevněji.

Výběr toho správného nosítka může být docela obtížný. Ale nemusíte se bát, protože jsme vše prozkoumali za vás. Zde jsou nejlepší nosítka pro děti, která můžete koupit v České republice!

U rodičů v České republice se stávají dětská nosítka stále více populární. Existuje mnoho výhod, které nám dětská nosítka přinášejí, např. vhodné připevnění, flexibilitu nebo podporu hands-free, což je neocenitelná možnost mít při nošení dítěte zcela volné ruce. K dispozici je na trhu mnoho různých typů a značek dětských nosítek. Pokud jde o cenu, dost se od sebe liší a pohybují se v rozmezí přibližně od 1 000 až 9 000 Kč.

Vítěz testu spotřebitelů roku 2024

Lidovka

MANDUCA Twist mint

Nosítko MANDUCA Twist mint:Miminka se cítí nejbezpečněji v blízkosti rodičů. Pokud máte rádi nošení děťátka na těle, bude se vám …

Více info zde
★★★★★★★★★★97%
Cena: 2 079 Kč

Zlatá střední cesta

MANDUCA XT Cotton denimberry-toffee

Nosítko MANDUCA XT Cotton denimberry-toffee :Miminko touží po blízkosti svých rodičů. Pokud rádi nosíte děťátko na těle, jako vhodnou volbu …

Více info zde
★★★★★★★★★★91%
Cena: 3 599 Kč

Vítěz testu

TULA FTG Linen – Sunset

Nosítko TULA FTG Linen – Sunset:Miminko potřebuje cítit blízkost rodičů. Pokud vám vyhovuje nosit děťátko na těle, nemělo by vám …

Více info zde
★★★★★★★★★★92%
Cena: 4 059 Kč

Pro náročné

Babybjörn nosítko HARMONY Anthracite 3D mesh

Nosítko Babybjörn nosítko HARMONY Anthracite 3D mesh:Miminko nachází svůj největší klid a bezpečí ve společnosti svých rodičů. Pokud upřednostňujete nošení …

Více info zde
★★★★★★★★★★90%
Cena: 5 269 Kč

Co je to dětské nosítko

Dětská nosítka nebo nosící vaky vám umožní pohodlné nošení dítěte po dlouhou dobu. Poskytují dostatečnou podporu vašemu dítěti i vám. Většina dětských nosítek má ergonomické funkce, díky nimž jsou určitě mnohem lepší volbou, než mít dítě jen v náručí. Existuje mnoho různých typů a značek dětských nosítek, ze kterých si můžete vybrat. Takže si můžete být jisti, že určitě najdete takové, které bude vám i vašemu dítěti nejlépe vyhovovat.

Kdy může vaše dítě začít používat nosítko

Vaše dítě může začít používat dětské nosítko prakticky od narození. Musíte se však ujistit, že máte zakoupené ten správný typ určený právě pro novorozence. Tato informace by měla být uvedena velmi jasně v popisu produktu. Na každém nosítku by měl být také uveden věk dítěte, pro které je určeno.

Novorozenci mají obecně slabší svaly krku, takže potřebují oporu. Určitě na to při nákupu nezapomeňte. Alternativně si můžete také koupit varianty dětských nosítek, jako jsou nosící vaky, šátky nebo nosítka s popruhy.

Nejlepší dětská nosítka podle testu maminek v roce 2024

1.místo

ByKay klokanka CLICK CARRIER Classic Stonewashed (vel. batole)

Nosítko ByKay klokanka CLICK CARRIER Classic Stonewashed (vel. batole):Největší pocit bezpečí má miminko, když je …

Více info zde
★★★★★★★★★★93%
Cena: 1 290 Kč

2.místo

ByKay nosítko MEI TAI Classic Black Denim (vel. batole)

Nosítko ByKay nosítko MEI TAI Classic Black Denim (vel. batole):Miminko touží po blízkosti svých rodičů. …

Více info zde
★★★★★★★★★★99%
Cena: 999 Kč

3.místo

Closeparent Caboo Lite Alloy

Nosítko Closeparent Caboo Lite Alloy :Miminko potřebuje cítit blízkost rodičů. Pokud upřednostňujete mít své děťátko …

Více info zde
★★★★★★★★★★90%
Cena: 1 789 Kč

4.místo

Babybjörn Mini Dark Green Woven

Nosítko Babybjörn Mini Dark Green Woven:Pro miminko není nic důležitějšího než být v blízkosti svých …

Více info zde
★★★★★★★★★★92%
Cena: 2 449 Kč

5.místo

Babybjörn nosítko Mini Dusty pink 3D Mesh

Nosítko Babybjörn nosítko Mini Dusty pink 3D Mesh:Pro miminko je přirozené hledat blízkost svých rodičů. …

Více info zde
★★★★★★★★★★91%
Cena: 3 029 Kč

6.místo

Babybjörn Nosítko ONE Black cotton

Nosítko Babybjörn Nosítko ONE Black cotton: Mějte své dítě vždy při sobě v pohodlí a …

Více info zde
★★★★★★★★★★97%
Cena: 4 990 Kč

7.místo

MANDUCA XT LimitedEdition RainbowNight

Nosítko MANDUCA XT LimitedEdition RainbowNight:Miminku je nejlépe v blízkosti rodičů. Jestliže preferujete nosit děťátko při …

Více info zde
★★★★★★★★★★97%
Cena: 3 599 Kč

8.místo

Babybjörn Mini Light Grey 3D Jersey

Nosítko Babybjörn Mini Light Grey 3D Jersey: Malé miminko je klidné, když má u sebe …

Více info zde
★★★★★★★★★★93%
Cena: 2 839 Kč

9.místo

ByKay klokanka CLICK CARRIER Classic Steel Grey (vel. baby)

Nosítko ByKay klokanka CLICK CARRIER Classic Steel Grey (vel. baby):Miminko pociťuje největší bezpečí, když je …

Více info zde
★★★★★★★★★★94%
Cena: 1 290 Kč

10.místo

ERGOBABY Adapt nosítko Soft Flex Mesh – Midnight Blue

Nosítko ERGOBABY Adapt nosítko Soft Flex Mesh – Midnight Blue:Pro miminko je důležité cítit rodičovskou …

Více info zde
★★★★★★★★★★95%
Cena: 3 399 Kč

11.místo

CHICCO nosič dětí / šátek Boppy Comfy Fit Grey 2v1

Nosítko CHICCO nosič dětí / šátek Boppy Comfy Fit Grey 2v1:Největší pocit bezpečí má miminko, …

Více info zde
★★★★★★★★★★95%
Cena: 1 399 Kč

12.místo

Ergobaby Embrace Soft Knit – Jade

Nosítko Ergobaby Embrace Soft Knit – Jade:Největší pocit bezpečí má miminko, když je poblíž svých …

Více info zde
★★★★★★★★★★94%
Cena: 2 139 Kč

13.místo

ERGOBABY Adapt Soft Touch Cotton – Slate Blue

Nosítko ERGOBABY Adapt Soft Touch Cotton – Slate Blue:Miminko nachází svůj největší klid a bezpečí …

Více info zde
★★★★★★★★★★98%
Cena: 3 399 Kč

14.místo

Deuter Kid Comfort maron

Krosna na dítě Deuter Kid Comfort maron          :Dětská sedačka Deuter Kid Comfort umožní komfortní nošení …

Více info zde
★★★★★★★★★★90%
Cena: 7 439 Kč

15.místo

Osprey Poco LT blue sky

Krosna na dítě Osprey Poco LT blue sky:Nosítko Osprey Poco LT umožní bezpečné a komfortní …

Více info zde
★★★★★★★★★★91%
Cena: 6 369 Kč

Druhy dětských nosítek

Existují 4 hlavní varianty dětských nosítek – s pevnou konstrukcí (krosničky), měkká nosítka bez pevné konstrukce, zavinovací šátky a nosítka s kruhovými popruhy. Každý z nich má své klady a zápory v závislosti na situaci. Proto si rodiče někdy kupují 2 nebo 3 různé varianty, aby mohlo být jejich dítě v pohodlí po celý den i noc.

 1. Dětská nosítka s pevnou konstrukcí

Tyto dětské krosničky mají nejrobustnější sestavení ze všech ostatních dětských nosítek. Mají pevný rám, který je obvykle vyroben z lehkého hliníku, díky čemuž jsou překvapivě přenosné. Jsou ideální pro rodiče, kteří chtějí své dítě nosit dlouho, nebo jej brát na dlouhé procházky.

Výhody: Jsou velmi odolné a vydrží vám velmi dlouho. Můžete je používat po celá léta, protože mají pevnou konstrukci. Unesou také mnohem větší váhu a tlak než jiná dětská nosítka. Proto je budete moci používat i u staršího a těžšího dítěte. Jsou také navrženy ergonomicky a poskytují vynikající podporu vašemu dítěti.

Nevýhody: Jsou mnohem těžší než jiná nosítka právě kvůli své pevné konstrukci. Kvůli své velikosti je nebudete moct nijak složit nebo zabalit. Vzhledem k tomu, že jsou vyrobeny z kvalitnějších materiálů, jsou také nákladnější.

 1. Měkká nosítka bez kovové konstrukce

I dětská nosítka bez pevné konstrukce nabízí příjemnou rovnováhu mezi podporou, přenositelností a flexibilitou. Unesou i těžší váhu a jsou mnohem lehčí než jejich protějšek s pevnou konstrukcí. Jejich menší velikost také maminkám a tatínků usnadňuje manipulaci.

Výhody: Nabízí vynikající ergonomickou podporu a zároveň jsou dostatečně lehké a snadné pro použití. Jsou velmi bezpečné, protože mají sedátko a také mnoho pásů a přezek, které drží vaše dítě na místě. Některá z těchto nosítek jsou velmi flexibilní, což umožňuje měnit způsoby přenášení dítěte podle aktuální potřeby.

Nevýhody: Nemusí úplně přesně sedět na proporce vašeho dítěte, zvláště když je dítě menší. I když nabízí dobrou podporu, nemusí být pro novorozence až tak vhodné.

 1. Dětská šátková nosítka

Dětské nosící šátky jsou velmi univerzální, protože jsou vyrobeny čistě z textilie. Existuje mnoho různých způsobů, jak je můžete upravit, abyste nastavili tu správnou polohu pro dítě. Jsou populární pro novorozence, protože pomáhají udržet dítě fyzicky co nejblíže k mámě a tátovi.

Výhody: Je to nejvšestrannější dětské nosítko, protože se kdekoli vejde a lze jej upravit na mnoho různých pozic. Poskytuje také velkou podporu, protože jej můžete přizpůsobit podle tvaru těla vašeho dítěte. Ucítíte tak užší fyzické a emocionální spojení, protože je vám vaše dítě tak blízko.

Nevýhody: Pokud si myslíte, že výměna plenky není žádná hračka, pak nebudete mít rádi ani dětské zavinovací šátky. Použití může být překvapivě velmi složité, zejména u novopečených rodičů. Na YouTube sice lze najít mnoho tutoriálů s přesnými postupy a radami, ovšem i to vyžaduje čas a úsilí, abyste se naučili každé uvázání provést správně a bezpečně.

 1. Dětské závěsné popruhy

Kruhové popruhy jsou blízkou alternativou k nosítku ve formě šátku na zavinování. Nabízí podobnou blízkost k vašemu dítěti, ale nejsou tak univerzální. Ze všech ostatních dětských nosítek je takovéto nošení pravděpodobně tím nejjednodušším způsobem, protože vše, co musíte udělat, je jen do popruhů vklouznout.

Výhody: Jsou snadné na nošení a celkové používání. Ideální pro zaneprázdněné rodiče, kteří si na sebe nosítko jen zavěsí a můžou vyrazit na cestu, což je luxus. Nosítka ve formě popruhů jsou oblíbená u kojících maminek, protože je při krmení dítěte nečeká žádná náročná manipulace.

Nevýhody: Jsou méně univerzální a nastavitelné. Pro větší děti se už moc nehodí a na delší výlety se už vůbec nedoporučují.

nejlevnější a nejlepší nosítka pro děti do 2000 Kč

1.místo

ByKay klokanka CLICK CARRIER Classic Stonewashed (vel. batole)

Nosítko ByKay klokanka CLICK CARRIER Classic Stonewashed (vel. batole):Největší pocit …

Více info zde
★★★★★★★★★★93%
Cena: 1 290 Kč

2.místo

ByKay nosítko MEI TAI Classic Black Denim (vel. batole)

Nosítko ByKay nosítko MEI TAI Classic Black Denim (vel. batole):Miminko …

Více info zde
★★★★★★★★★★99%
Cena: 999 Kč

3.místo

Closeparent Caboo Lite Alloy

Nosítko Closeparent Caboo Lite Alloy :Miminko potřebuje cítit blízkost rodičů. …

Více info zde
★★★★★★★★★★90%
Cena: 1 789 Kč

4.místo

ByKay klokanka CLICK CARRIER Classic Steel Grey (vel. baby)

Nosítko ByKay klokanka CLICK CARRIER Classic Steel Grey (vel. baby):Miminko …

Více info zde
★★★★★★★★★★94%
Cena: 1 290 Kč

5.místo

CHICCO nosič dětí / šátek Boppy Comfy Fit Grey 2v1

Nosítko CHICCO nosič dětí / šátek Boppy Comfy Fit Grey …

Více info zde
★★★★★★★★★★95%
Cena: 1 399 Kč

6.místo

Fillikid Walk grey melange

Nosítko Fillikid Walk grey melange:Pro miminko je přirozené hledat blízkost …

Více info zde
★★★★★★★★★★98%
Cena: 1 059 Kč

7.místo

MANDUCA SLING teal

Nosítko MANDUCA SLING teal:Největší pocit bezpečí má miminko, když je …

Více info zde
★★★★★★★★★★99%
Cena: 1 659 Kč

8.místo

Infantino Hug & Cuddle

Nosítko Infantino Hug & Cuddle:Miminku je nejlépe v blízkosti rodičů. …

Více info zde
★★★★★★★★★★93%
Cena: 1 439 Kč

9.místo

Infantino Cuddle Up

Nosítko Infantino Cuddle Up:Miminka se cítí nejbezpečněji v blízkosti rodičů. …

Více info zde
★★★★★★★★★★96%
Cena: 1 289 Kč

10.místo

Lionelo Margareet Q-Essence

Nosítko Lionelo Margareet Q-Essence:Miminko touží po blízkosti svých rodičů. Pokud …

Více info zde
★★★★★★★★★★90%
Cena: 1 039 Kč

Výhody dětského nosítka

Pokud stále nejste přesvědčeni, zde si přečtěte některé z úžasných výhod, které nosítka mají. Jsme si jisti, že si nějaké určitě budete chtít pořídit, jakmile zjistíte, jak jsou užitečné a prospěšné.

 1. Eliminuje potřebu kočárku

Přenášení objemného kočárku může být velmi problematické. Téměř vždy se vyskytnou překážky, jako jsou schody a davy lidí. Pokud používáte nosítko, můžete na všechny tyto problémy zapomenout. Vynikající podpora nosítka znamená, že vy i vaše dítě budete mít pohodlí i po dlouhém dni mimo domov.

 1. Umožňuje vám pouto s vaším drahým dítětem

Nosítko pro miminko vám umožní udržet vaše dítě blízko vás. Vaše pokožka se téměř dotýká a jen přiblíží vlny emocí, když cítíte ten váš uzlíček štěstí. Budete se dítěti cítit blíže a ono se bude vždy cítit v bezpečí, protože maminku a tátu budou mít hned u sebe.

 1. Zlepšuje kojení

Pokud své dítě stále kojíte, bude dětské nosítko velmi užitečné hned z několika důvodů. Zaprvé, pokud používáte vázací popruh, můžete v něm své dítě i kojit. Za druhé, dětské nosítko vám umožní být blízko vašeho dítěte. Je známo, že kontakt s pokožkou mezi matkou a dítětem zvyšuje produkci mateřského mléka.

 1. Máte volné ruce

Nosítko pro miminka vám umožní nosit dítě bez toho, že byste museli používat ruce. Při procházce můžete jíst, dělat malé domácí práce nebo držet ruku svého partnera. Poskytuje vám zdání svobody, dokonce i uprostřed rušného rodičovství.

 1. Méně pláče

Bylo prokázáno, že dětská nosítka zřejmě snižují pláč dítěte až o 50%. Na veřejných místech jsou tyto dětská nosítka záchranou, díky které se děti cítí bezpečně, a tak snižují potřebu pláče, když vyžadují pozornost.

Náš tip

Naší nezávislou recenzi oblíbeného dětského nosítka od značky Rookie si můžete přečíst ZDE

Co je třeba zvážit při výběru dětského nosítka

Jak je těžké

Hmotnost dětského nosítka je důležitým faktorem. Příliš těžké se vám může se zdát jako zbytečné břemeno, zejména poté, co připočtete ještě hmotnost dítěte. Pokud drobnější postavy, asi by bylo chytřejší zvolit nějaké lehčí nosítko.

Jak snadné je připevnění

Některá dětská nosítka, jako je popruh, se velmi snadno oblékají. U těch ostatních, jako je krosnička, může být obtížné se do ní nasoukat, a to zejména v začátcích. Určitě nechcete, aby bylo nasazení nosítka příliš komplikované a zabralo vám třeba i 15 až 20 minut vašeho drahocenného času.

Vhodné do každého počasí

S ohledem na teplotu a vlhkost je nezbytné zvolit nosítko, které je vyrobeno z lehkého a chladícího materiálu. Soustřeďte se na materiály, jako je prodyšná síťovina a chladicí tkaniny.

Vhodný věk a váha

Při výběru dětského nosítka je třeba zkontrolovat, zda je vhodné pro daný věk, velikost a hmotnost dítěte, které v něm budete nosit. Výběr nevhodného může způsobit při nošení problémy a celkově to může být nepříjemné pro vás i vaše dítě. Na každém nosítku by měl být jasně uveden věkový a hmotnostní limit.

Je omyvatelné

Vzhledem k našim teplotním podmínkám a nevyhnutelnému nepořádku po dítěti si můžete být jisti, že nosítko bude potřísněno potem, špínou, skvrnami od jídla a dokonce i zvracením. Pokud se i vy s tímto potýkáte, bude lepší si vybrat takové, které lze prát v pračce. To pak dáte jednoduše nosítko jednou za pár týdnů vyprat a nemáte práci s dalším čištěním.

Ohodnoťte tento příspěvek!
4.7/5 (12)

Redakce DoBaraku.cz

Redakce DoBaraku.cz

Tento článek byl vytvořen odbornou redakcí magazínu DoBaraku.cz, která pro Vás zhotovuje nezávislé testy, recenze a odborné články na produkty, které jsou užitečné ve vaší domácnosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *