
Nechte si poradit naším testem 15 nejlepších digestoří na ČR trhu Přinášíme vám test + porovnání těch nejlepších digestoří v roce 2023
- Šetřete peníze, čas a nervy při hledání nejlepší digestoře.
- Na základě nezávislého hodnocení spotřebitelů zvolte nejvhodnější digestoř s nejlepším poměrem cena – kvalita.
- Po výběru nejlepší digestoře zjistěte, kde se dá koupit nejlevněji.
Vítěz testu spotřebitelů roku 2023
Lidovka
MORA OP 540 X
Digestoř MORA OP 540 X :MORA OP 540 X je podstavná digestoř s třídou energetické účinnosti C. Tato digestoř je …
Více info zdeCena: 2 809 KčZlatá střední cesta
BOSCH DHL555BL
Digestoř BOSCH DHL555BL:Vestavný BOSCH DHL555BL je vestavná digestoř s třídou energetické účinnosti stupně C. Šířka digestoře je 53 cm. Proto …
Více info zdeCena: 6 319 KčVítěz testu
ELECTROLUX 300 EFC226R
Digestoř ELECTROLUX 300 EFC226R:Moderní a designová komínová digestoř s možností recirkulaceVybavte vaší kuchyni tímto skvěle vypadajícím kouskem od společnosti Electrolux. Moderní …
Více info zdeCena: 8 279 KčPro náročné
ELECTROLUX 700 SENSE Hob2Hood LFV619R
Digestoř ELECTROLUX 700 SENSE Hob2Hood LFV619R:ELECTROLUX 700 SENSE Hob2Hood LFV619R je komínová digestoř s energetickou třídou účinnosti A. Tato digestoř …
Více info zdeCena: 17 490 KčJak vybrat nejlepší digestoř
Nyní, když jsme si řekli o značkách, které při nákupu digestoře připadají v úvahu, je nutné pozastavit se nad několika dalšími aspekty, které dozajista mohou ovlivnit váš nákup, zejména váš rozpočet. Podle našich průzkumů spotřebitelé v průměru utratí 15 600 Kč za nový výrobek. Náš nejnovější průzkum také zjistil následující:
Typy digestoří
Více než polovina respondentů průzkumu (54 %) uvedla, že mají odtahovou digestoř, zatímco 28 % vlastní recirkulační typ. Rozdíl mezi nimi je v tom, že odtahové (komínové) variace nabízejí lepší výkon extrakcí výparů z kuchyně a odvádění ven potrubím. Na druhé straně jsou recirkulační digestoře určeny do kuchyní, kde není žádný vnější větrací otvor, a tak odvádějí výpary z vaření a vedou je přes filtry aktivního uhlí a recirkulují vyčištěný vzduch zpět do místnosti. Jakmile máte jasno, která možnost je vhodná pro vaše bydlení, můžete se dále zaměřit na styl, velikost, nastavení napájení a jednotlivé funkce, které si u digestoře představujete.
Nejlepší digestoře podle testu spotřebitelů v roce 2023
Styl a velikost
Rozhodnutí o tom, z jakého typu digestoří si můžete vybírat, bude záviset na velikosti a typu vaší kuchyně. Co se týká velikosti digestoří, tak jsou obvykle k dispozici v šířkách 60 cm a 90 cm a pokrývají tak nejběžnější velikosti varných desek. Rozlišujeme následující styly:
- Komínové: produkují vysoký výkon a pokrývají velkou plochu pro shromažďování vzduchu nad sporákem.
- Ostrůvkové: připevňují se na strop kuchyně a jsou navrženy tak, aby seděly nad samostatně stojícím vařičem.
- Výsuvné: jde o digestoř ventilátor, která se zapne při vysouvání. Pokrývají menší úsek prostoru pro sběr vzduchu, takže jsou obvykle méně účinné, ale pro účely vaření jsou i tak dostačující.
- Vestavěné: jsou obecně levnější než ostatní typy a pokrývají větší oblast odsávání ve srovnání s výsuvnými, nabízejí však menší oblast odsávání ve srovnání s komínovými.
- Podskříňové: jsou integrovány do kuchyňské skříňky, a proto mohou být skryty před zrakem. Mají omezený prostor pro shromažďování vzduchu, a proto nejsou tak účinné jako např. komínové.
- Integrované: nepotřebujete žádný viditelný prostor, jsou totiž instalovány přímo ve varné desce buď na jednu stranu, nebo dozadu.
nejlevnější a nejlepší digestoře do 5000 kč
Osvětlení
V závislosti na typu digestoře je mnoho modelů dodáváno s různým osvětlením. Můžete si vybrat z žárovek, zářivek, halogenů a LED. Některé značky digestoří se mohou pochlubit stmívatelným osvětlením, takže si můžete vybrat úroveň světla, která vám vyhovuje. Anebo ho můžete po dokončení vaření použít třeba jako náladové osvětlení!
Úroveň hluku
Důležitým hlediskem je také úrovně hluku. Pouze dvě značky byly za tichý chod ohodnoceny pěti hvězdami. Podle našeho průzkumu čtvrtina respondentů (23 %) uvedla, že moc často svou digestoř nepoužívají, protože jsou pro ně příliš hlučné. Skutečnost, že v loňském roce se jednalo o 33 % respondentů, naznačuje, že se značky v této oblasti zlepšují. Úroveň hluku je velmi důležitá, protože byste měli mít stále možnost vést konverzaci, i když je digestoř zapnutá a neměla by vás při chodu nijak rušit.
Ovládací prvky
Obvykle jsou k dispozici posuvné, tlačítkové a dotykové ovládací panely, které jsou snadno dosažitelné a ovladatelné. Některé zatahovací modely budou mít ovládací prvky na spodní straně kapoty a jiné zvyšují rychlost ventilátoru, jakmile kapotu vytáhnete. Při nákupu zvažte, co by pro vás bylo nejpohodlnější a nejvhodnější.
Rychlost
Digestoře mívají tři až šest rychlostí ventilátoru a některé modely také nabízí automatickou změnu rychlosti. Vyšší rychlosti se používají při vaření, zatímco nižší rychlosti lze použít po dokončení vaření. Obecně platí, že by vám měly stačit tři rychlosti.
Ať už si vyberete jednoduchou digestoř nebo si libujete v zařízení se vší parádou, doufáme, že tento průvodce byl pro vás užitečným nástrojem, který vám pomůže s nákupem takové digestoře, se kterou budete dlouhá léta spokojeni.