image

Nechte si poradit naším testem 15 nejlepších sportovních hodinek Přinášíme vám test + porovnání těch nejlepších sportovních hodinek v roce 2023

  • Šetřete peníze, čas a nervy při hledání nejlepších sportovních hodinek.
  • Na základě nezávislého hodnocení spotřebitelů zvolte nejvhodnější sportovní hodinky s nejlepším poměrem cena – kvalita.
  • Po výběru nejlepších sportovních hodinek zjistěte, kde se dá koupit nejlevněji.

Pro sport jsou vhodné sportovní hodinky

Skvělým a moderním doplňkem pro všechny sportovce jsou sportovní chytré hodinky nebo sporttestery. Díky nim se o svém sportovním výkonu dozvíte spousty informací, které můžete sledovat nejen přímo na hodinkách, ale také ve svém chytrém zařízení jako je telefon nebo počítač. Sportovní hodinky a sporttestery dokáží například měřit vzdálenost nebo tepovou frekvenci. Samozřejmě, že na trhu je spoustu variant těchto přístrojů a je tak velmi těžké vybrat ten správný. Je tedy důležité si před výběrem určit, jaké máte vlastně nároky a jaké funkce využijete. Jednotlivé modely se funkcemi liší, s počtem funkcí samozřejmě roste také cena. Proto Vám přinášíme nákupního rádce jak vybrat sportovní hodinky.

🥇 Nejlepší sportovní hodinky z našeho testu roku 2023

Lidovka

Huawei Watch Fit 2 Active Sakura Pink

Chytré hodinky Huawei Watch Fit 2 Active Sakura Pink:Zůstaňte ve spojení prostřednictvím chytrých prémiových hodinek Huawei Watch Fit 2Pořiďte si na …

Více info zde
★★★★★★★★★★94%
Cena: 3 089 Kč

Zlatá střední cesta

Apple Watch SE (2022) 40mm Temně inkoustový hliník s temně inkoustovým sportovním

Chytré hodinky Apple Watch SE (2022) 40mm Temně inkoustový hliník s temně inkoustovým sportovním řemínkem: Apple Watch SE (2022) 40 …

Více info zde
★★★★★★★★★★94%
Cena: 6 989 Kč

Vítěz testu

Apple Watch SE (2022) 40mm Cellular Temně inkoustový hliník s temně inkoustovým

Chytré hodinky Apple Watch SE (2022) 40mm Cellular Temně inkoustový hliník s temně inkoustovým sportovním řemínkem: Apple Watch SE (2022) …

Více info zde
★★★★★★★★★★95%
Cena: 8 569 Kč

Pro náročné

Amazfit T-Rex Ultra Abyss Black

Chytré hodinky Amazfit T-Rex Ultra Abyss Black:Chytré hodinky jako stvořené pro dobrodružné povahyPro všechny dobrodruhy zde jsou připraveny odolné chytré …

Více info zde
★★★★★★★★★★98%
Cena: 11 990 Kč

Proč vlastně pořizovat sportovní chytré hodinky?

Na trhu jsou samozřejmě také klasické chytré hodinky, které vám nabízí kromě data a času spoustu dalších funkcí. Jedná se však spíše jen o propojení s mobilním telefonem. Pokud tedy chcete pomocí hodinek sledovat své sportovní aktivity, je lepší se zaměřit na sportovní chytré hodinky.

Sportovní chytré hodinky dokáží měřit počet kroků i kilometry. Dokáží monitorovat běh, jízdu na kole nebo lyžování či plavání. Některé modely mají v sobě GPS a umí měřit vzdálenost a rychlost. Snad již samozřejmostí je měření tepové frekvence a míry stresu. K čemu vám tedy chytré hodinky při sportu mohou pomoci? Díky nim si můžete naplánovat svůj trénink, výsledky vás navíc motivují k větším výkonům a zlepšování vaší fyzické kondice. Ukazují také spálené kalorie, což je další motivující položka.

Nejlepší sportovní hodinky podle spotřebitelů v roce 2023

1.místo

Amazfit GTS 4 Mini Blue

Více info zde
★★★★★★★★★★93%
Cena: 2 490 Kč

4.místo

TicWatch Pro 3 GPS Black

Více info zde
★★★★★★★★★★97%
Cena: 3 972 Kč

6.místo

7.místo

Coros APEX 2 GPS Black

Více info zde
★★★★★★★★★★97%
Cena: 9 990 Kč

8.místo

9.místo

10.místo

12.místo

14.místo

15.místo

NUKI Smart Lock 3.0

Více info zde
★★★★★★★★★★96%
Cena: 4 290 Kč

Jak vybrat sportovní hodinky?

Na počátku byste si měli uvědomit, který sport a tedy funkce je pro vás stěžejní a co pro vás bude spíše doplňkem? Čeho vlastně za pomoci hodinek nebo sporttesterů chcete dosáhnout,

Pokud to se sportováním myslíte opravdu vážně, zaměřte se na modely s kódovaným digitálním přenosem. Ten je určitě spolehlivější. Vhodné je pořídit si přístroj s GPS, kteří se řídí satelitním signálem, díky kterému dokáží spočítat rychlost pohybu a uraženou vzdálenost. To samozřejmě umí i modely bez GPS. Takové se však orientují jen podle vašich kroků a to není úplně přesně. Navíc jízdu na kole tak asi nezměříte.

nejlevnější a nejlepší sportovní hodinky do 4000 Kč

1.místo

Amazfit GTS 3 White

Chytré hodinky Amazfit GTS 3 White:Chytré hodinky Amazfit GTS 3 White …

Více info zde
★★★★★★★★★★99%
Cena: 3 490 Kč

2.místo

Niceboy Watch GTR stříbrné

Chytré hodinky Niceboy Watch GTR stříbrné: Stylové chytré hodinky Niceboy …

Více info zde
★★★★★★★★★★98%
Cena: 2 489 Kč

3.místo

Niceboy Watch GTR černé

Chytré hodinky Niceboy Watch GTR černé: Stylové chytré hodinky Niceboy …

Více info zde
★★★★★★★★★★90%
Cena: 2 489 Kč

4.místo

TicWatch Pro 3 GPS Black

Chytré hodinky TicWatch Pro 3 GPS Black: Sportovní chytré hodinky …

Více info zde
★★★★★★★★★★97%
Cena: 3 972 Kč

5.místo

Xiaomi Watch S1 Active Space Black

Chytré hodinky Xiaomi Watch S1 Active Space Black:Stylové a dostupné …

Více info zde
★★★★★★★★★★94%
Cena: 3 399 Kč

6.místo

Xiaomi Watch S1 Active Ocean Blue

Chytré hodinky Xiaomi Watch S1 Active Ocean Blue:Stylové a dostupné …

Více info zde
★★★★★★★★★★95%
Cena: 3 389 Kč

7.místo

Xiaomi Watch S1 Active Moon White

Chytré hodinky Xiaomi Watch S1 Active Moon White:Stylové a dostupné …

Více info zde
★★★★★★★★★★92%
Cena: 3 599 Kč

8.místo

Amazfit GTS 4 Mini White

Chytré hodinky Amazfit GTS 4 Mini White:Kompaktní chytré hodinky s …

Více info zde
★★★★★★★★★★90%
Cena: 2 589 Kč

9.místo

TicWatch E3 Panther Black

Chytré hodinky TicWatch E3 Panther Black: TicWatch E3 Panther Black …

Více info zde
★★★★★★★★★★99%
Cena: 3 619 Kč

10.místo

Huawei Watch Fit 2 Classic Moon White

Chytré hodinky Huawei Watch Fit 2 Classic Moon White:Zůstaňte ve …

Více info zde
★★★★★★★★★★94%
Cena: 3 499 Kč

Kompatibilitu nepodceňujte

Nyní se však zaměřme náhlavní parametry při výběru. Důležité samozřejmě je, aby vaše sportovní chytré hodinky mluvili s vaším telefonem. Tedy, aby tyto dva přístroje byly kompatibilní. Vhodné je tedy vybrat stejnou značku hodinek a telefonu, případně opravdu sledovat kompatibilitu. S tím samozřejmě úzce souvisí operační systém hodinek. Právě ten je směrodatný pro to, jaké aplikace a doplňky lze nainstalovat. Pokud máte telefonem s Androidem, pak je vhodné, pokud hodinky mají operační systém Android, Anroid Wear nebo Tizen. Pro iPhone je samozřejmě nutné vybrat hodinky kompatibilní s tímto systémem.

Výdrž baterie

Velmi důležitá je také výdrž baterie. Průměrná baterie vydrží asi dva nebo tři dny. Bohužel však velmi záleží na využití hodinek. Pokud je tedy budete často sledovat a navíc zapnete GPS, nepočítejte s tím, že baterie vydrží takto dlouho. Výdrž baterie se spíše sníží na jeden den. Dnes však jsou v nabídce také modely, u kterých výrobci uvádí výdrž i deset dní. Vše samozřejmě záleží hlavně na tom, jak často je budete využívat.  Pokud se na hodinky chcete vždy maximálně spolehnout, je vhodné je při počínajícím vybíjení raději přes noc nabít.

Displej

U displeje je samozřejmě důležitá hlavně jeho čitelnost. Hlavně při sportu je nutné, aby na hodinky bylo dobře vidět i ve tmě nebo za přímého slunečního svitu. Vhodné je tedy, když je displej kontrastní a má vysoký jas. Ten lze většinou regulovat. Chytré hodinky většinou používají buď IPS displej nebo modernější OLED technologii. OLED technologie je dražší, ale lepší. Tyto displeje velmi dobře zobrazují černou barvu a jsou dobře čitelné. Bohužel však také spotřebovávají mnohem více energie a tím vybíjejí baterii. IPS displeje jsou tedy levnější variantou. Navíc mají horší zobrazení černé.

Funkce sportovních hodinek

Sportovní hodinky, stejně jako jakékoli jiné sportovní hodinky propojíte s mobilním telefonem. Díky tomu můžete na hodinkách zobrazovat notifikace z telefonu i události z kalendáře. U většiny přístrojů lze číst SMS zprávy. Každé hodinky také ukáží příchozí hovor, jen s některými jde však telefonovat. Většinou lze také pomocí hodinek přehrávat hudbu, ty lepší dokonce umožňují brouzdání po internetu. To samozřejmě není vzhledem k velikosti displeje zrovna pohodlné. Vybrat si můžete i sportovní hodinky, které mají vlastní vstup na SIM kartu a mohou fungovat nezávisle na telefonu.

Většina modelů nabízí senzor srdečního tepu. Měření je však přesně většinou jen pokud jste v klidu a nehýbete rukou. Pokud chcete, aby hodinky přesně měřili i při sportu, je vhodné se zaměřit na takové, které jsou prodávané s hrudním pásem pro měření tepu. Případně na modely, ke kterým lze tento pás přikoupit.

Sportovní hodinky samozřejmě dokáží měřit počet kroků, který ujdete a dokáží zaznamenávat i údaje z dalších sportů. Funkce na jednotlivé sporty si můžete buď sami zapnout, nebo můžete vyžít toho, že hodinky tyto aktivity sami rozpoznají.

Pozornost byste měli věnovat také odolnosti vůči prachu a vodě. Některé hodinky totiž nemohou přijít do styku s vodou vůbec, jiné jsou vhodné i na plavání nebo potápění. Odolnost hodinek je udávaná zvláštním označením. Na hodinkách tak najdete například označení IP 65. První číslice přitom udává odolnost vůči prachu, druhá proti vodě. Škála v obou případech začíná na nule. V případě prachu končí na čísle šest, v případě vody na čísle osm. Nejvíce odolné jsou tedy chytré hodiny označené IP68. Obecně platí, že čím větší číslo, tím větší odolnost. V případě vody znamená číslo šest možnost hodinky vystavovat proudu vody, sedmička umožňuje ponoření do metru vody a osmička možnost potápění až do pěti metrové hloubky.

Kolik hodinky stojí?

Stejně tak jako u klasických chytrých hodinek i u sportovních se pořizovací cena může velmi lišit. Nejlevnější variantou jsou čínské výrobky, které koupíte za pár set korun. Kvalita samozřejmě bude odpovídat ceně. Pokud chcete mít kvalitnější hodinky, musíte investovat také více peněz. Dostačující budou hodinky do 5000 Kč. Takové hodinky vám nabídnout již uspokojivou výdrž baterie a potřebné funkce. Pokročilejší funkce vám pak samozřejmě nabídnou dražší modely.

Ohodnoťte tento příspěvek!
0/5 (0)

Kateřina Vachová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *