image

test + recenze 15 nejlepších stolních mixérů Přinášíme vám test + porovnání těch nejlepších stolních mixérů v roce 2024

 • Šetřete peníze, čas a nervy při hledání nejlepšího stolního mixéru.
 • Na základě nezávislého hodnocení spotřebitelů zvolte nejvhodnější stolní mixér s nejlepším poměrem cena – kvalita.
 • Po výběru nejlepšího stolního mixéru zjistěte, kde se dá koupit nejlevněji.

Přinášíme hodnocení nejlepších stolních mixér značek Tefal, Sencor, Breville, Philco, ETA a Kenwood a to v porovnání jejich výkonu, snadného použití, poměru ceny a kvality, snadného čištění a samozřejmě s ohledem na celkovou spokojenost zákazníků.

Nejlépe hodnocené mixéry

V recenzi přinášíme srovnání sedmi značek, přičemž celková spokojenost zákazníků byla hodnocena v následujícím pořadí:

 • 1. Tefal
 • 2. Sencor
 • 3. Breville
 • 4. Philco
 • 5. ETA
 • 6. Kenwood

Tefal, Sencor, Breville, Philco a ETA obdrželi celkem čtyři hvězdy, zatímco Kenwood dostal tři. Tefal vynikal v oblastech jako – výkon, snadné použití a poměr ceny a kvality. Letos nebylo uděleno žádné pětihvězdové hodnocení, což naznačuje, že jsou zákazníci tvrdými kritiky, pokud jde o mixéry.

Níže uvádíme přehled nezávislého hodnocení, abychom vám mohli pomoci při rozhodování, která značka bude pro vaše potřeby mixování nejlepší.

Nejlepší stolní mixéry | Jak vybrat stolní mixér? – Navigace v článku

Vítězové testu spotřebitelů stolních mixérů v roce 2024

Jak vybrat stolní mixér?

Někteří se vysmívají myšlence pořídit si stolní mixér a snaží se doplňovat všechny potřebné živiny prostřednictvím svých klasických chodů jídel denně. Avšak pro ty, kteří jsou hodně zaneprázdněni, nebo si v rychlosti nechtějí jen žaludek zaplnit kávou, je stolní mixér jednoznačně velmi užitečnou možností. Mixéry mohou opravdu výrazně usnadnit přípravu jídla. Nyní vám přiblížíme naše aktuální poznatky:

nejlepší stolní mixéry, které můžete v ČR zakoupit v roce 2024

Typy mixérů

Před samotným nákupem je důležité přemýšlet o tom, k čemu všemu budete mixér používat. Existují tři hlavní typy mixérů, přičemž téměř polovina respondentů z průzkumu (47%) si zakoupila možnost plné verzi:

 • Mixér v plné verzi (47%): objemný, ale výkonný, který lze použít pro řadu úkolů
 • Stolní mixér (28%): kompaktní a univerzální, obvykle vám umožní pít přímo z přípravné nádoby mixéru
 • Ruční (tyčový) mixér (20%): má jednoduchý a kompaktní design, který se velmi snadno čistí

nejlevnější a nejlepší stolní mixéry podle testu

Cena

Náš průzkum mezi spotřebiteli zjistil, že průměrná částka vynaložená na nové mixéry se pohybuje kolem 3 300 Kč. Majitelé Tefal utratili méně než průměrnou částku (2 300 Kč), což by mohlo naznačovat, že nemusíte utrácet velké peníze za kvalitní mixér.

V každém případě, bez ohledu na to, jak kvalitní a drahý výrobek si koupíte, můžou to být nakonec vyhozené peníze, pokud svůj nový mixér nebudete používat! Zatímco mnoho lidí kupuje mixéry s cílem zdravější výživy a jídelníčku nebo pozitivní změny v jejich životě, velká část mixérů skončí nevyužita. Více než polovina (53%) respondentů průzkumu uvedla, že mixér nepoužívají tak, jak si původně mysleli.

Takže než utratíte 2 500 Kč za mixér, zvažte, zda ho skutečně potřebujete nebo jestli ho opravdu chcete. Pokud si kupujete mixér jen, aby odpovídal aktuálnímu trendu, pravděpodobně to bude jen těžítko za 2 500 Kč. Ale pokud už se vidíte, jak si připravujete koktejly, polévky, keto diety a džusy, pak by to měla být dobrá investice!

Výkon

Pro zákazníky jde podle průzkumu cena stranou a chtějí především výkon. Níže uvádíme klíčové faktory spokojenosti zákazníků, kteří už mají mixér doma na kuchyňské lince::

 • Výkon: 27%
 • Snadné použití: 25%
 • Poměr ceny a kvality: 25%
 • Snadné čištění: 23%

Je zřejmé, že Češi od mixérů dost očekávají, snad kvůli všem těm reklamám slibujícím snad všechno i nemožné! Společnost Tefal se v naší recenzi ukázala jako nejvýše hodnocená značka s jednoduchým sortimentem v nabídce.

Průměrná životnost mixérů bývá kolem 14 let. Náš průzkum tedy ukazuje, že nákup nového mixéru je dlouhodobou investicí, které by měla být věnována dostatečná pozornost. Ať už se rozhodnete jakkoli, doufáme, že vám naše hodnocení poskytla užitečný nástroj při rozhodování, která značka mixéru bude pro vás ta pravá.

Ohodnoťte tento příspěvek!
0/5 (0)

Redakce DoBaraku.cz

Redakce DoBaraku.cz

Tento článek byl vytvořen odbornou redakcí magazínu DoBaraku.cz, která pro Vás zhotovuje nezávislé testy, recenze a odborné články na produkty, které jsou užitečné ve vaší domácnosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *