image

Srovnávací test a recenze nejlepších jednostupňových sněhových fréz Přinášíme vám test + porovnání těch nejlepších jednostupňových sněhových fréz v roce 2024

  • Šetřete peníze, čas a nervy při hledání nejlepší jednostupňové sněhové frézy.
  • Na základě nezávislého hodnocení spotřebitelů zvolte nejvhodnější jednostupňovou sněhovou frézu s nejlepším poměrem cena – kvalita.
  • Po výběru nejlepší jednostupňové sněhové frézy zjistěte, kde se dá koupit nejlevněji.

Která je ta nejlepší jednostupňová sněhová fréza? Odpověď je: Měla by být lehčí, kompaktnější a snáze použitelná než dvoustupňový protějšek. Kromě toho může být díky své menší velikosti použita i pro těžko přístupná místa.

Rotační šnek je zarovnán blíže k zemi a tím je odklízení sněhu vysoce efektivní, takže při práci nezůstane na zemi ani nejtenčí vrstva sněhu. Výkonná jednostupňová fréza by měla být schopna házet sníh až do vzdálenosti 9 metrů. Celkově by měl tento stroj dostatečně pomoci každému majiteli domu vyrovnat se s těžkým sněžením nebo závějemi. Jednostupňová fréza je také zpravidla cenově dostupnější.

Nejlepší jednostupňové frézy dle testu spotřebitelů v roce 2024

Co je jednostupňová sněhová fréza

Jednostupňové frézy jsou ideální volbou pro majitele domů, kteří se běžně starají o odklízení chodníků a příjezdových cest, protože umožňují rychlou a snadnou manipulaci a jsou relativně lehké. Jsou proto poměrně oblíbené.

Většinou jsou vybaveny pouze jednou zakřivenou rotující lopatkou zvanou šnek, která pomáhá nabírat sníh a vyhazovat ho ze stroje.

Není však snadné najít tu správnou frézu, která by splňovala vše, co potřebujeme a zároveň, aby skvěle fungovala. Z tohoto důvodu jsme níže shrnuli nejdůležitější informace, které je třeba vzít v úvahu při nákupu jednostupňové frézy, abyste si mohli v klidu vybrat tu nejvhodnější. Věříme, že tento test sněhových fréz bude pro vás užitečný a zajímavý.

Nejlepší sněhové frézy podle nezávislého testu spotřebitelů v roce 2024

Ačkoli jednostupňové sněhové frézy jsou ve srovnání s dvoustupňovými a třístupňovými protějšky považovány za méně účinné, stále jsou skvělými pomocníky díky své síle a životnosti. Nejsilnější modely ve své třídě snadno zvládnou i střední sněžení.

Navzdory své nízké hmotnosti a kompaktnosti jsou oproti dvoustupňovým sněhovým frézám vybaveny silnými elektrickými nebo benzínovými motory. A existuje ještě i jiný typ sněhových fréz napájených z akumulátorové baterie a ten je považován za nejsnadněji ovladatelnou a ekologicky šetrnou variantu.

Pokud však jde o sílu, vedou benzínové sněhové frézy

Tyto jednostupňové benzínové sněhové frézy jsou schopné zvládnout opravdu těžký a mokrý sníh. Vyznačují se robustním a solidním designem díky vestavěnému motoru a celkově vyššími kapacitami.

Nejvýkonnější stroje používají 4 taktní motory, které jsou účinnější než 2 taktní motory. Kromě toho zajišťují úsporu paliva, provoz s nízkou hlučností a delší životnost.

Takové frézy mohou být dokonce použity k odklizení větších prostor od sněhu. Tyto stroje snadno zvládnou sníh hluboký 50 cm nebo více a při dostatečném množství paliva v nádrži dokážou běžet nepřetržitě celé hodiny.

Kromě toho jsou nejvýkonnější benzínové sněhové frézy vybaveny samohybným systémem, který pohybuje strojem vaší rychlostí chůze a není třeba, abyste stroj sami tlačili dopředu.

Další funkcí, která zvyšuje účinnost jednostupňové sněhové frézy, je systém rotace s automatickým skluzem, který vám ušetří čas a úsilí při odklízení sněhu a zajistí nepřetržitý a plynulý proces nezávisle na zvoleném směru.

Jak si dokážete představit, jednostupňová sněhová fréza může mít víceméně stejné vlastnosti jako dvoustupňová.

Pro začátek potřebujete určit frekvenci používání a velikost oblasti, kde bude sníh potřebovat odstraňovat. Lehce to zjistíte v závislosti na místě, ve kterém žijete, s určením jeho průměrného zasněžení.

Nejvýkonnější jednostupňové sněhové frézy na trhu v roce 2024

Které sněhové fréze dát přednost, Jednostupňové nebo dvoustupňové?

Při výběru mezi jednostupňovou nebo dvoustupňovou frézou byste měli v první řadě myslet na objem sněhu a oblast, která má být čištěna.

Jednostupňové sněhové frézy

mají jeden šnek, který sbírá sníh a skluzem ho zároveň jedním pohybem i vyhazuje ven. Tady narážíme na mírné omezení týkající se vzdálenosti, do jaké je sníh odhazován. Takže důležitá je i kapacita, což je množství sněhu, které může projít strojem.

Jednostupňové frézy jsou však snadno ovladatelné, lehké a levnější než ty dvoustupňové. Obvykle se používají pro manipulaci při lehkém až středně silném sněžení, kdy dosáhne hloubka sněhu 20 cm nebo méně nebo pro čištění cest a příjezdových cest kolem vašeho domu.

Dvoustupňové frézy

mají horizontální šnek, který shromažďuje sníh a přenáší jej do středu stroje a zpět do oběžného kola, které ho potom hází nahoru a ven ze skluzu, což jsou dvě fáze odstraňování sněhu, jak už název napovídá. Kombinace výše uvedených mechanismů plus výkon motoru přispívají k rychlejšímu odstranění sněhu. Dvoustupňové stroje mohou odhazovat sníh hluboký 1 až necelé 2 metry, což usnadňuje čištění velkých ploch, čímž se zabrání dodatečnému odhazování menšího množství sněhu nahromaděného během procesu.

Dvoustupňové sněhové frézy mají vlastní pohon. Mají převod s rychlostmi jízdy vpřed a vzad, které strojem pohybují, aby se usnadnila práce uživatele. Kromě toho mají poháněná kola, která pomáhají s pohybem sněhové frézy mnohem snadněji a pomáhají uživateli při odklízení sněhu na svazích a velkých plochách.

nejlevnější a nejlepší sněhové frézy do 10 000 Kč

Proč byste si měli koupit sněhovou frézu?

Je to zajímavé, ale každý rok pro většinu lidí zima přijde nečekaně, takže mnozí jsou nespokojení, ale hlavně nepřipravení. Zejména první sníh může být opravdu náročný už jen proto, že si musíme na tento zimní jev znovu zvyknout.

I když se na začátku sezony může zdát odhazování sněhu lopatou zábavné a dokonce pro mnohé i užitečné – jako jakýsi druh tělesného tréninku, už uprostřed zimy dočista mizí počáteční nadšení a zábava se změní v nudnou rutinu. A zde máme všichni na výběr, zda se sněhem bojovat ručně a investovat do takové práce spoustu času a úsilí, nebo popřemýšlet o koupi sněhové frézy. Ta vám během těžkých sněžení opravdu usnadní život.

Ohodnoťte tento příspěvek!
3.7/5 (3)

Kateřina Vachová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *