
Nechte si poradit našim testem 15 nejlepších repelentů na ČR trhu Přinášíme vám test + porovnání těch nejlepších repelentů proti komárům v roce 2023
- Šetřete peníze, čas a nervy při hledání nejlepšího repelentu proti komárům.
- Na základě nezávislého hodnocení spotřebitelů zvolte nejvhodnější repelent proti komárům s nejlepším poměrem cena – kvalita.
- Po výběru nejlepšího repelentu proti komárům zjistěte, kde se dá koupit nejlevněji.
Vítěz testu spotřebitelů roku 2023
Lidovka
OFF! Protect 100 ml
Repelent OFF! Protect 100 ml: Buďte v bezpečí před dotěrným hmyzem. Pokud rádi navštěvujete přírodu nebo trávíte hodně času u …
Více info zdeCena: 109 KčZlatá střední cesta
PREDATOR Junior 150 ml
Repelent PREDATOR Junior 150 ml: Léto není jen plné sluníčka, ale i obtížného hmyzu. Repelent PREDATOR Junior vás a především …
Více info zdeCena: 209 KčVítěz testu
PREDATOR Outdoor+ impregnace 200 ml
Repelent PREDATOR Outdoor+ impregnace 200 ml: Obtížného hmyzu se zbavíte snadno a rychle s vysoce účinným repelentem PREDATOR Outdoor. Odpuzuje, …
Více info zdeCena: 259 KčPro náročné
MosquitNo rodinný repelentní sprej 100 ml
Repelent MosquitNo rodinný repelentní sprej 100 ml: Rodinný repelent MosquitNo vás spolehlivě ochrání při všech aktivitách před komáry, ovády i dotěrnými …
Více info zdeCena: 399 KčKterou účinnou látku byste měli hledat v repelentech proti komárům?
Repelenty mohou být vyráběny pomocí syntetických chemikálií nebo přírodních produktů a jsou k dispozici jako aerosoly, krémy, v pumpičkách, ubrousky, náramky apod. Koncentrace aktivní složky určuje, jak dlouho vás repelent proti komárům ochrání.
- Nejběžnější používané účinné látky jsou diethyltoluamid (DEET) a picaridin.
- Jak DEET, tak picaridin fungují jako prevence před poštípáním, ale picaridin je bez zápachu, a proto se považuje za příjemnější volbu.
- Někdy se také používají rostlinné složky, jako je melaleuca olej a citronella.
Nejlepší repelent proti komárům podle testu spotřebitelů v roce 2023
Jsou přírodní repelenty účinné?
Přírodní odpuzující spreje a roll-ony jsou považovány za bezpečnější alternativu k jiným repelentům proti komárům, ale přestože poskytují určitou ochranu, ve většině případů nejsou tak účinné jako chemické výrobky, které obsahují DEET nebo picaridin.
Některé společnosti také vyrábějí repelenty proti komárům ve formě náramků na zápěstí, což je zase jiný příběh. V minulosti jsme tyto repelenty testovali, bylo by tedy zbytečné se k tomu nyní vracet.
Jsou repelenty proti komárům bezpečné?
Repelenty proti komárům jsou obecně bezpečné pro dospělé i děti starší než tři měsíce. U dětí starších, než tři měsíce hledejte produkty odpuzující hmyz určené pro děti nebo ty, které mají nízkou koncentraci DEET nebo picaridinu (méně než 10 %).
Repelenty mohou být vyráběny pomocí syntetických chemikálií nebo přírodních produktů a jsou k dispozici jako aerosoly, krémy, pumpičky, ubrousky a náramky na zápěstí.
nejlevnější a nejlepší repelenty proti komárům
Nejlepší tipy pro používání repelentů proti komárům
- Naneste rovnoměrně na všechny části nezakryté pokožky. Sprejovat sem a tam nebo nanášet repelent na oblečení či věci opravdu není efektivní.
- Neaplikujte aerosoly nebo spreje přímo na obličej – nastříkejte je nejprve na ruce a rovnoměrně je rozetřete, abyste se vyhnuli kontaktu s očima a ústy.
- Opakovaně používejte, pokud jdete plavat nebo se hodně potíte.
- Nepoužívejte repelenty u dětí mladších tří měsíců. Raději využívejte moskytiér na kočárcích, dětských postýlkách a hracích plochách, abyste se vyhnuli štípancům.
- Zvažte, jak dlouho musíte být chráněni. Pro krátký výlet do přírody bude vhodný odpuzující prostředek s nízkou koncentrací, ale pokud jste pod stanem nebo na rybářském výjezdu, budete potřebovat odpuzovač s vyšší koncentrací.
- Parfémy a tmavé oblečení přitahují komáry, pokud je to možné, vyhněte se jim.
Rychlá fakta
- Komáři jsou hmyz sající krev, který je přitahován pachem naší pokožky a při sání, vstřikuje sliny.
- Komáři mohou přenášet různé viry a nemoci. Naše těla na štípnutí reagují tím, že v místě vpichu je cítit výrazné “svědění”.
- Kousají pouze samičky komárů – krev z lidí nebo zvířat jim dává protein, který potřebují pro vývoj vajíček.