image

Pomůže Vám náš nákupní rádce Přinášíme vám test + porovnání těch nejlepších žehliček na vlasy v roce 2024

 • etřete peníze, čas a nervy při hledání nejlepší žehličky na vlasy.
 • Na základě nezávislého hodnocení spotřebitelů zvolte nejvhodnější žehličky na vlasy s nejlepším poměrem cena – kvalita.
 • Po výběru nejlepší žehličky na vlasy zjistěte, kde se dá koupit nejlevněji.

Recenze žehliček na vlasy

Na základě recenzí zaměřených na spokojenost zákazníků s žehličkami na vlasy jsme srovnali výrobky značek, Rowenta, Philips, Sencor, Remington a Babyliss. Zajímala nás jejich účinnost, hmotnost, velikost, schopnost péče o vlasy, poměr ceny a kvality a samozřejmě celková spokojenost zákazníků.

Nejlépe hodnocené žehličky na vlasy

Níže jsme seřadili pět značek žehliček na vlasy, které byly podle recenzí zákazníků nejlépe ohodnoceny z hlediska celkové spokojenosti zákazníků:

 • 1. Remington
 • 2. Philips
 • 3. Sencor
 • 4. Rowenta
 • 5. Babyliss

Společnosti Philips a Sencor získaly za celkovou spokojenost čtyři hvězdy, zatímco Remington a Babyliss byly oceněny třemi hvězdami. Babyliss byla jedinou značkou, která získala pět hvězd, pokud jde o poměr ceny a kvality, zatímco značka Rowenta získala pouze tři hvězdy. Jak Rowenta, tak Sencor dosáhli při hodnocení celkové péče o vlasy pěti hvězd.

Rowenta si také udržela silné výsledky v oblasti, na které záleží nejvíce, a to v kategorii účinnosti. Tři z pěti spotřebitelů (61 %), kteří používali žehličky na vlasy alespoň několikrát týdně, uvádějí, že vyšší výdaje při pořízení se vyplatí i z pohledu jejich následné celkové spokojenosti. Téměř třetina spotřebitelů (31 %) by utratila i více za kvalitnější žehlení vlasů.

Abychom vám pomohli při rozhodování, do které žehličky byste měli investovat, přečtěte si v našem hodnocení podrobnější informace o uvedených značkách, kde se podíváme na to, jak poznat nejen kvalitu žehličky, ale i její výhody.

🥇 Vítězové testu v kategorii – Nejlepší žehličky na vlasy roku 2024

Srovnání žehliček na vlasy

Přinášíme průvodce, ve kterém představíme významné značky na trhu s jejich žehličkami na vlasy.

Vítězové testu spotřebitelů v roce 2024 – Nejlepší žehličky na vlasy

Jak se používá žehlička na vlasy

Za prvé, vaše vlasy by měly být zcela suché, pokud nemáte žehličku speciálně navrženou pro vlhké vlasy. Je také (silně) doporučeno aplikovat na vlasy vlhký sprej nebo sérum za mokra, aby se stal proces rovnání účinnějším a chránily se vaše vlasy před tepelným poškozením.

Narovnejte vlasy po částech tak, aby hladce prošly žehličkou a zahřívaly se z obou stran. Začněte co nejblíže ke kořínkům, jak se jen můžete dostat, aniž byste se spálili, jemně žehličku sevřete a narovnávejte vlasy po celé jejich délce. Nenechávejte žehličku na žádném místě na vlasech příliš dlouho, protože by mohlo dojít k popálení vlasů nebo zanechání nevzhledných ohybů. Pravděpodobně bude třeba požít žehličku vždy na jeden pramen i vícekrát, dokud nedosáhnete požadovaného vzhledu.

nejlevnější a nejlepší žehličky na vlasy do 2000 Kč

Typy žehliček na vlasy

Žehličky na vlasy obvykle dělíme podle typu tepelných desek, které nahřívají vlasy. Existují však i další rozlišovací faktory, včetně velikosti topných ploch a celkové velikosti žehličky, což je také důležité vzít v úvahu kvůli různým typům vlasů. Některé značek také vyrábí „mini“ žehličky na vlasy, které jsou ideální např. při cestování. I když u takových malých asi budete muset obětovat výkon, malá velikost je často vhodná, aby vám v rychlosti pomohla vlasy upravit a udržet je uhlazené, když jste mimo domov, místo toho, abyste měli mnohem více práce kolem plnohodnotné žehličky.

Název
Hodnocení
Cena

Funkce, které by vaše žehlička na vlasy měla mít

 • Velikost topných desek: Protože se dají žehličky na vlasy pořídit v různých velikostech, důležitým hlediskem je šířka topných desek. Typické je, že čím delší a silnější jsou vaše vlasy, tím větší je požadovaná žehlící plocha. To je způsobeno silnějšími vlasy, které vyžadují více práce, aby byly rovné ve srovnání s krátkými, tenkými vlasy.
 • Úprava tepla: Proces rovnávání vlasů představuje riziko poškození teplem v porovnání s teplem nezbytným pro dosažení požadovaného vzhledu vlasů. Husté, kudrnaté vlasy zvládnou více tepla ve srovnání s poškozenými nebo jemnými vlasy, takže si musíte při žehlení zvolit vhodnou teplotu. Když je vaše žehlička vybavena variabilní regulací teploty, je mnohem snazší nastavit správnou teplotu pro váš typ vlasů.
 • Ukazatel tepla: Ukazatel tepla je užitečný pro indikaci, kdy vaše žehlička dokončila zahřátí na nastavenou teplotu, což vám umožňuje používat žehličku efektivně.
 • Automatické vypínání: Pro dny, kdy odcházíte z domova a nemůžete si vzpomenout, zda jste žehličku vypnuli, se vám hodí automatický uzavírací systém. Modely na žehlení vlasů navržené s touto funkcí vám poskytnou klid, pokud nechtěně necháte žehličku zapojenou.

Co jsou kartáče na rovnání vlasů

Kartáč na rovnání vlasů je dalším nástrojem na úpravu vlasů, který debutoval v posledních letech. Je to docela jednoduché – vyhřívaný kartáč, který narovná vlasy, zatímco si je kartáčujete. Jeho cílem je rychlejší a zřetelnější styling vlasů, protože můžete kartáčovat a narovnávat vlasy současně – dva v jednom! I když takové žehlení vlasů funguje rychleji než s tradiční plochou žehličkou, není to až tak účinné a vlasy nejsou dokonale vyžehlené.

Kolik stojí žehličky na vlasy

Cena žehličky na vlasy se pohybuje od pouhých 200 do klidně desítek tisíců korun za bohaté designérské nástroje. Můžete si klidně pořídit velmi spolehlivou v ceně mezi 1 000 až 2 000 Kč. Náš průzkum zjistil, že spotřebitelé za svou současnou žehličku na vlasy skutečně utratili v průměru asi 1 500 Kč. Více než polovina těchto lidí (66 %) připustila, že značka pro ně byla důležitým faktorem při rozhodování o nákupu. Naši spotřebitelé si také pravděpodobně koupili takovou žehličku na vlasy, kterou jim doporučili přátelé nebo rodina (50 %).

Kde koupit žehličku na vlasy

Žehličky na vlasy si můžete koupit v obchodech se spotřebiči zaměřenými na úpravu vlasů, v obchodech s elektrem, v obchodních domech, v kosmetických salónech a také přímo na webových stránkách vybraných společností. Různé druhy obchodů prodávají značky různých řad i kvality.

Proč mít žehličku na vlasy

Žehlička na vlasy je skvělý nástroj, pokud chcete hladké a upravené vlasy. Ale není to jediný způsob, jak si účes upravit. Váš přírodní účes může být úžasný právě tak, jak je, a může také zůstat mnohem zdravější, i bez pravidelné aplikace tepla. Mít ale žehličku po ruce se může občas hodit pro zvláštní příležitosti nebo dny, kdy se budete chtít cítit třeba trochu jinak. A jsme si jisti, že v tom množství značek, které jsou na trhu dnes k dispozici, určitě najdete takovou, která bude přesně podle vašich představ.

Ohodnoťte tento příspěvek!
0/5 (0)

Kateřina Vachová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *