Jednou se to stane nám všem. Netrapte se! Stále existují způsoby, jak ušetřit peníze při nakupování na poslední chvíli!

Možná jste měli moc práce nebo jste nemohli utrácet a konečně máte nějaké peníze navíc i na vánoční dárky. Možná teď trochu vyšilujete, když si myslíte, že při nakupování dárků na poslední chvíli nemůžete ušetřit, ale právě naopak. Zde jsou některé tipy, jak ušetřit peníze, i když jste vánoční prokrastinátor.

Webové stránky

Přejděte na své oblíbené webové stránky a pusťte se do hledání. Podívejte se na nejnovější zboží, a pak pomocí vyhledávací lišty zjistěte, zda jsou některé položky z vašeho seznamu v akci.

Rád to používám jako první krok při vánočních nákupech na poslední chvíli. Obvykle si můžu naplánovat, kde na poslední chvíli seženu všechny vánoční dárky. Tím se ujistíte, že dárky koupíte za nejlepší cenu, a nemusíte utrácet navíc za něco, co náhodou vyberete přímo v obchodě. Zkuste se podívat na cenové srovnávače nebo najít e-shopy, které mají výdejnu ve vašem městě, abyste ušetřili za poštovné.

Dárkové karty

Vzkazuji každému, kdo tvrdí, že dárkové karty nejsou opravdovým dárkem – mýlíte se. Dárkové karty jsou v podstatě to stejné jako hotovost (což je také skvělý dárek), a jsem si jistý, že mnoho lidí bude se mnou v tomto souhlasit.

Udělejte radost a pořiďte ty správné dárkové karty. Otevření dárku a zjištění, že jste dostali dárkovou kartu do vašeho oblíbeného obchodu, udělá radost nejednomu člověku. Dáváte tím najevo, že víte, kde rádi nakupují, a jako bonus vás to může vyjít levnější než tradiční dárek.

Nakupujte online

Spousta lidí vám řekne, abyste ušetřili čas a při nakupování na internetu vybírali expresní přepravu. Prosím, nedělejte to. Pokud chcete ušetřit peníze, vyhýbejte se tomu. Expresní dodání může výrazně zvýšit vaši nákupní cenu! Tyto peníze můžete raději utratit za jiné dárky.

Místo toho použijte cenový srovnávač, abyste zjistili, které obchody mají vámi požadované zboží na skladě a zároveň jsou ve vaší blízkosti. Co je to krátká zajížďka do vedlejšího města v porovnání s navýšením vánočním poštovným? Pokud chcete ušetřit peníze, neklikejte hned na první e-shop.

Darujte jídlo

Každý miluje jídlo, zvláště o Vánocích. Zkuste darovat některou z vašich oblíbených potravin jako dárek. Jste známí svými úžasnými sušenkami? Možná říká, že děláte nejlepší karamel nebo dorty na světě. Ať už je to jakkoliv, využijte t ve svůj prospěch a dejte dar, který jste vy osobně vytvořili.

Jídlo můžete zabalit do celofánu se stuhami a malým vzkazem pro příjemce dárku. Váš dárek bude mít pěkný a netradiční obal oproti ostatním pod stromečkem, a navíc darujete dobroty, které lidé vždy ocení!

Využijte svých koníčků

Zabalte dárky stylově
Zabalte dárky stylově

Jste výtvarně nadaný nebo zručný? Ušetřete peníze vytvořením jedinečného dárku pro všechny lidi na vašem vánočním seznamu. Můžete vlastnoručně vyrobit všechny možné druhy opravdu skvělých a levných dárků. Můžete vytvořit legrační trička, personalizované hrnky na kávu a mnoho dalšího!

Možná jste spíše umělecký typ. Vytvořte nějaké malé, personalizované obrazy, které budou vašim známým viset v jejich kanceláři nebo u nich doma. Lidé určitě ocení promyšlenost a úsilí, které je spojeno s vytvořením jedinečného dárku přímo jim na míru. Navíc vám to ušetří i nějaké ty peníze!

Vynechte dětské oblečení

Neztrácejte čas nakupováním oblečení pro děti. Zabere vám dost času, než najdete perfektní dárkové balení s oblečením, a to vás může nakonec stát i hodně vzácného času takhle blízko Vánoc.

Místo toho ručně nadepište kartičku a přiložte „dárkový poukaz“ na nákup oblečení. Děti si užijí rozmazlování na nákupech a nejlepší na tom je, že vy si můžete vybrat datum! Naplánujte si to v den výprodeje, a nakonec ušetříte peníze a děti budou mít zážitek, na který nezapomenou. Můžete jim také peníze dát a nechat je, ať si oblečení sami vyberou a zaplatí.

Tip pro sestavování rozpočtu

Otevřete si spořící účet k vašemu běžnému účtu, abyste mohli začít spořit hned počátkem roku. Tyto úspory vám jistě pomohou, jakmile se bude blížit nákupní vánoční horečka!

Nakupujte po Vánocích

Máte na seznamu lidi, které uvidíte až po Vánocích? Neztrácejte čas nakupováním teď, když ho máte tak málo. Navíc se nebudete cítit tak ve stresu při hledání toho správného dárku, a můžete tento čas věnovat nakupování dárků jiným lidem.

A co je hlavní mnoho obchodů bude mít povánoční výprodeje, aby se zbavili svých starých zásob. Budete si tedy moci vyzvednout skvělý dárek za ještě nižší cenu, a nikdo nemusí vědět, že jste ho dostali až po Vánocích! Jen se ujistěte, že víte, že tyto lidi neuvidíte dříve než po Vánocích, jinak by to mohla být dost nepříjemná situace.

Místo dárku dar

Tenhle tip je pro osobu na vašem seznamu, pro kterou je těžké něco vhodného vybrat. Vždycky se totiž najde někdo, kdo má v podstatě všechno, a vy nevíte, co mu koupit nebo dokonce vytvořit.

Možná je načase zvážit jako dárek dar. Darem dáváte peníze jejich jménem na věc, která je zajímá. Najděte si něco, do čeho je váš obdarovaný zapálený, a buď mu pořiďte dárkovou kartu nebo kartu, která jim dá vědět, že jste darovali jejich jménem.

Ohodnoťte tento příspěvek!
0/5 (0)

Kateřina Vachová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *