Zde je pro inspiraci seznam 10 tipů, jak doma rychle vytvořit tu správnou vánoční náladu.

Adventní kalendář

Adventní kalendář
Adventní kalendář

Adventní kalendář není jen pro děti, které trpělivě čekají na Ježíška každodenním otevíráním nového okýnka s čokoládou. Dnes existují adventní kalendáře pro dospělé s různými drobnými produkty (parfémy, šperky, káva, čaj, …) Pro ještě větší potěšení si vytvořte vlastní adventní kalendář. Místo různých sladkostí nebo drahých věcí jej můžete naplnit úkoly jako je např. podívat se na Tři oříšky pro Popelku, upéct vánočku, zazpívat si koledy nebo pozorovat ptáčky u krmítka apod.

Adventní věnec

Adventní věnec vám umožní čekat na Štědrý den trošku jiným způsobem, než jak je zvykem u adventního kalendáře. Čtyři svíčky se zapalují jedna po druhé od čtvrté neděle před Vánocemi. Místo koupeného věnce si můžete pořídit jedlové větvičky, šišky, cesmínu, jmelí a vyrobit si jej sami už jen pro tu jedinečnou vánoční atmosféru.

Vánoční hudba

Vytvořte si playlist vánoční hudby, která vás bude doprovázet po celou dobu tohoto kouzelného svátku. Mezi klasikou a hudbou našich současných zpěváků určitě najdete hudební styl, který vás osloví a bude součástí vánoční atmosféry i u vás doma. Pro inspiraci stačí nahlédnout na YouTube nebo Spotify.

Venkovní dekorace

Nemusíte instalovat venkovní dekorace po celé zahradě nebo terase, i jeden krásný věnec visící nad předními dveřmi je dost na to, aby vytvořil vánočního ducha. Nezapomeňte použít časovač při zapojování světýlek, to vám navíc umožní nastavit čas spouštění osvětlení a můžete je všechny rozsvítit synchronizovaným způsobem. Určitě tuto vychytávku dříve nebo později oceníte.

Jedle

Přírodní vánoční ozdoby
Přírodní vánoční ozdoby

Jedle je nepochybně vlajkovou lodí vánočního období. Je radost vrátit se domů, kde máte krásnou jedli a cítit tu ikonickou vůni Vánoc. I když je možné použít i aroma jedle a nastříkat jej na umělý strom. Řetězy, koule, hvězdy to jsou všechno ozdoby, které skvěle rozzáří váš stromeček, ať už je živý nebo umělý. Myslete i na malá čokoládová překvapení pro děti, která můžete schovat zavěšením pod větve.

Ručně vyráběné vánoční dekorace

Dejte svým dětem prostor pro výrobu vlastních dekorací a ozdob s vánočním tématem jakou jsou např. papírové řetězy, malované koule, hvězdy, svíčky atd. Na Pinterestu najdete spoustu návodů pro všechny věkové kategorie anebo stačí zavzpomínat, co se vyrábělo ve škole za vašich mladých let.

Nezapomeňte mít tvoření dětí pod svým dohledem a případně umístit křehké předměty vysoko, pokud jsou přítomny malé děti nebo zvířata.

Svíčky

Vánoční dekorace ve skle
Vánoční dekorace ve skle

Se svíčkami můžete do vašeho domova přinést vánoční atmosféru velmi jednoduše. Svíčky mohou být umístěny na stole, ale také na nábytku, u vchodu nebo v lucernách venku i doma. Pokud chcete vánoční atmosféru u vás doma opravdu vyšperkovat zvolte svíčky s vůní jedle, skořice nebo vánočního koření.

Vánoční vesničky

Vánoční výzdobu můžete vylepšit umístěním osvětlené vesničky na nábytek v obývacím pokoji nebo na horní část skříně ve vstupní hale. Vesničky si můžete vytvořit sami z papíru a světýlek, které v tomto období zakoupíte všude anebo si můžete v obchodě koupit hotové osvětlené vánoční vesničky a poté je jen umístit podle vlastní představy. Pokud budete vesničku vyrábět nezapomeňte přidat i typické vánoční znaky jako jsou vánoční stromky nebo vánoční ozdoby. Taková výzdoba vytvoří majestátní vánoční atmosféru, která ohromí mladé i staré.

Figurky

Vánočního ducha můžete podpořit i tím, že vyzdobíte váš interiér dekoracemi ve tvaru sněhuláků, sobů, andílků apod. Ve větším provedení mohou být také vhodné pro vaši venkovní výzdobu, ale pozor na počasí, které by je mohlo poškodit. V takovém případě volte raději dekorace vhodné do exteriéru, které zvládnou i sněhovou nadílku a mráz.

Vánoční stůl

Nemusíte čekat až do Štědrého dne, abyste si zkrášlili váš jídelní stůl. Tradiční vánoční barvy, jako je červený ubrus a zlaté a zelené dekorace mohou být nahrazeny jinými barvami za předpokladu, že jsou v souladu se zbytkem vánočních dekorací ve vašem interiéru. V den D, už stačí vyskládat na stůl vaše oblíbená sváteční jídla a užívat si tu krásnou vánoční atmosféru, kterou jste si doma vytvořili.

Ohodnoťte tento příspěvek!
0/5 (0)

Kateřina Vachová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *