Tyto dárky můžete nakoupit na poslední chvíli z pohodlí vašeho vlastního domova dříve, než si vaši nejbližší a nejdražší vůbec uvědomí, že pod vánočním stromečkem něco chybí.

Vyhněte se tomu nepříjemnému pocitu, když si musíte přiznat, že jste při nákupu vánočních dárků na někoho zapomněli – vaše tajemství je u těchto nápadů v bezpečí! Nejlepší nápady na vánoční dárek na poslední chvíli:

1. Zážitkové poukazy

První zastávkou při nákupu dárku na poslední chvíli jsou rozhodně weby se zážitky. Najdete zde vše – od víkendů až po skydiving a lázeňské procedury.

Pravděpodobně bude příliš pozdě na to, aby vám přišla poukázka poštou, ale místo toho si ji můžete nechat zaslat online. Pak jednoduše vytiskněte potvrzení, nebo můžete být kreativní a udělat si vlastní poukaz.

Cena: 300 – 1500 Kč (podle toho, jak provinile se cítíte!)

2. Předplatné časopisu

Předplatné časopisu je naše oblíbené. Nejen, že je to dokonalý dárek na poslední chvíli, který nevyžaduje téměř žádné úsilí, ale je to dar, který se dávkuje pravidelně…

Přemýšlejte o tom. Kupte předplatné na 12 měsíců a obdarovaný vám každý měsíc připomene, jak úžasní a štědří jste!

Cena: 300 – 1800 Kč

3. Předplatné streamování TV

Kdo by nemiloval filmy, že? To je důvod, proč nemůžete udělat chybu s Amazon Prime Video, Apple TV, HBO GO nebo s předplatným Netflixu (samozřejmě pokud jej již nemají).

Streamovací služby
Streamovací služby

Můžete jim zakoupit předplatné na tolik měsíců, kolik chcete, a ti šetrnější mezi vámi si určitě všimnou, že např. Amazon nabízí bezplatnou zkušební dobu.

Navíc, pokud se rozhodnete např. pro Netflix, můžete zakoupit dárkový poukaz na pokrytí předplatného. To znamená, že můžete hledat na eBay, kde se nechtěné karty někdy prodávají až o 20 % levněji, než je jejich maloobchodní cena!

Cena: 150 Kč a více na měsíc

4. Předplatné streamování hudby

Darujte předplatné
Darujte předplatné

Pokud filmy nejsou jejich (nebo vaší) parketou, pak byste se měli raději ponořit do světa hudby. Zamiřte do Amazon Music nebo starých dobrých iTunes, kupte si album a pak ho dejte jako dárek… jednoduché! Dalším skvělým nápadem je předplatné Spotify – s 50% slevou pro studenty, vás to vyjde na méně než 150 Kč měsíčně.

Cena: 200 Kč

5. Vytvořte něco hezkého: šeky

Připravte si nějaké šeky (ručně vyrobené nebo vytištěné, podle toho, jak kreativní jste) na vaše služby, které budou využity v budoucnu. Například darovanému nabídněte, že mu uděláte snídani do postele, nebo nějaké domácí práce, zatímco jim napustíte horkou koupel.

  • Napište na svůj šek něco pěkného:
  • Pro [jméno obdarovaného]
  • Od [vaše jméno]
  • Tento šek vás opravňuje k …

Předejte jej svému příteli/rodině (možná i s nějakými květinami, pokud jste obzvláště štědří) a oni pak využijí vašich služeb, kdy budou chtít. Pokud je to však dárek pro partnera nebo rodiče, připravte se na připomínky typu „Stejně bys měl/a dělat tyhle věci automaticky.“

Cena: méně jak 30 Kč

6. Dárkové karty

Každý někdy dostal dárkovou kartu. Pravda, může být lehčí zabalit peníze místo toho, abyste dotyčného nutili nakupovat v obchodě, který jste vybrali, že?

Dárkové karty
Dárkové karty

Pokud jste měli v plánu koupit konkrétní dárek, ale nestihli jste to, můžete ke kartě přiložit poznámku „Tato dárková karta slouží ke koupi [vlož položku], kterou jste chtěli“.

Dárkové karty si dnes můžete vyzvednout všude možně, včetně supermarketů, čerpacích stanic, a dokonce i zakoupit on-line. Výběr značek je stejně velký, včetně iTunes, Amazon a tisíce dalších, takže tato možnost by mohla být perfektní zachránou na poslední chvíli.

Cena: 200 Kč a více

7. Sněžítko

Je toho hodně, co se dá vyrobit a chvíli trvá, než něco pro milovanou osobu ručně vytvoříte. Každopádně na výrobu něčeho pěkného i ve čtyři ráno na Štědrý den by vám měla bohatě stačit hodina času, aniž by si toho někdo všiml! Pro inspiraci můžete kouknout na Pinterest. Zkuste si tam vyhledat třeba takové sněžítko. Budete potřebovat jen zavařovací sklenici, společnou fotografii a vodu. A za hodinu času stihnete vyrobit sadu pro celou rodinu.

Cena: 70 Kč

8. Pochoutky z čerpací stanice

Vždy se můžete spolehnout na to, že čerpací stanice budou mít otevřeno, dokonce i na Štědrý den, protože lidé hodně cestují a potřebují palivo, aby se tam také dostali, že? Pugét květin může vypadat skvěle, ale pokud je ostatní zákazníci při nákupu na poslední chvíli už všechny polámali, neberte je ani jako dodatečný dárek. Podívejte se raději po alternativách, jako jsou dárkové krabice s likérem či jiným alkoholem, doplňky do auta (pokud dotyčný automobil či motocykl vlastní) nebo klasické slavnostní Toblerone (i když jsme jim stále neodpustili zmrzačení tvaru, aby snížili náklady).

Pokud sladké dobroty nejsou to pravé, láhví vína, Bailey’s nebo brandy nic nezkazíte – Štědrý den bude extra veselý!

Cena: různá

9. Lístky na události

Vstupenky na koncerty, komediální vystoupení, sportovní akce a další si můžete vyzvednout v mžiku na stránkách jako je Ticketstream.

Sice nebudete mít lístky fyzicky, abyste je mohli dát pod stromeček, ale můžete si navrhnout a vytisknout pár falešných lístků nebo vytisknout účtenku a dát ji do ručně vyrobené obálky.

Cena: 800 Kč

10. Uvařte nějaké dobroty

Čokoládové lanýže
Čokoládové lanýže

Když už jste v kuchyni, proč neuvařit nějaké dobroty? Navíc, pokud jste na Vánoce u rodičů, můžete použít všechny jejich luxusní kuchyňské vychytávky a dokonce použít suroviny vašich rodičů, pokud jste drzejší. Opravdu levný a jednoduchý recept je na čokoládové lanýže.

Cena: 80 Kč

11. Zahrajte to na úspory

Milujeme, když ušetříme nějaké ty peníze (a vy určitě také!), tak proč neříct svým přátelům nebo rodině, že jim chcete koupit dárek až po Vánocích nebo během lednových výprodejů? Obě strany tím jen získají. Řekněte jim, že jste na ně nezapomněli, že už víte, co jim dáte a že to bylo vědomé, peníze šetřící rozhodnutí. Geniální!

Pokud vše ostatní selže, pak vám zbyde už jen tvrdit, že jste rozčarováni komercializací Vánoc, a rozhodli jste z principu nikomu dárky nadále nekupovat. Nedivte se však, že také nedostanete žádné dárky!

Ohodnoťte tento příspěvek!
0/5 (0)

Kateřina Vachová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *